Rampová 7, 041 21 Košice
klp.lf@tuke.sk

Bowlingový turnaj o pohár dekana Leteckej fakutly 2018

Dňa 17.04.2018 sa v priestoroch Bowling-spot Košice uskutočnil v poradí už ôsmy ročník bowlingového turnaja zamestnancov a doktorandov Leteckej fakulty pri príležitosti Dňa učiteľov. Tento už tradičný bowlingový turnaj sa teší veľkej popularite. Zamestnanci Katedry letovej prípravy patria medzi hlavných organizátorov turnaja a svoje kvality dokazujú i na bowlingových dráhach.

Turnaja sa zúčastnilo celkovo 8 družstiev (5 katedier Leteckej fakulty, dekanát, doktorandi a projektový tím) v zložení 5-7 hráčov. Podmienkou turnaja bolo, že každé zo zúčastnených družstiev, muselo na svoju súpisku nominovať aspoň jednu ženu, čo spravilo turnaj ešte atraktívnejším.

Turnaj prebiehal na 4 dráhach súčasne. Hralo sa systémom 1*10 hodov s dorážkami v rámci jedného kola. Turnaj sa hral systémom 3 kôl. V prvom a druhom kole proti sebe nastúpili družstvá na vylosovaných dráhach a súčet zhodených kolkov piatich najlepších hráčov jednotlivých družstiev tvorilo priebežné poradie turnaja. Štyri najlepšie družstvá proti sebe nastúpili v súboji o pohár dekana Leteckej fakulty TUKE.

Poradie najlepších jednotlivcov určoval súčet zhodených kolkov hráča v dvoch najlepších kolách. Tento hrací systém sa javil ako najobjektívnejší zo všetkých doterajších turnajov a ponúkal tak napätie do posledného hodu.

Družstvo Katedry letovej prípravy ukázalo v turnaji súdržnosť a bojovného ducha. Na turnaji nastúpilo v zložení: Matej Antoško, Róbert Rozenberg, Juraj Vagner, Peter Kandráč, Stanislav Ďurčo, Peter Kaľavský a Lucia Vargová. Ani v tomto turnaji družstvo KLP nezaváhalo a vyhralo s náskokom 68 bodov. Svoje víťazstvo obhájilo v poradí tretí krát.

Konečné poradie družstiev:

1. 599b – Katedra letovej prípravy
  2. 531b – Katedra leteckej technickej prípravy
  3. 492b – Doktorandi
  4. 468b – Katedra leteckého inžinierstva
  5. Dekanát
  6. Projektový tím
  7. Katedra avioniky
  8. Katedra manažmentu leteckej prevádzky

Konečné poradie jednotlivcov – kategória muži:

1. 295b – Matej Antoško – KLP
  2. 278b – Stanislav Szabo st. – Dekanát